fbpx

Wrzuć na luz

COACHING ADHD

Trenuj umiejętności organizacji

Psycholog

Oto to co słyszę od osób, które ze mną pracują:

Że naprawdę starają się z całych sił i wkładają dużo wysiłku, ale:

 

 nie radzą sobie w życiu, 

w mieszkaniu: pole bitwy, 

zawodowo: tuż przed katastrofą, 

partnerzy: uciekają po krótkim czasie. 

 

Żyją w chaosie - na zewnątrz i wewnątrz. Nie czują uciekającego czasu. Skoncentrować udaje im się tylko z wielkim trudem i to na krótko. Wszystko ich nudzi, oprócz interesujących ich tematów. Tam, akurat tracą kontakt ze światem i swoim ciałem.
Albo nie potrafią usiedzieć spokojnie na krześle, kręcą się, bębnią palcami po stole, nie słuchają, ale czują potrzebę mówienia, wtrącają się w środku wypowiedzi, wszędzie ich pełno.
Albo szybko się rozpraszają, odczuwają natłok myśli, gubią przedmioty, zapominają nazwisk. Często czują "nieopisaną radość" lub "śmiertelny smutek". Pochłaniają ich szczegóły.

 

W środku czuję, że są:

Sfrustrowane

że nie radzą sobie w codziennym życiu przez słabą organizację i dyscyplinę. 

Zmęczone

udawadnianiem przed sobą i innymi, że są wartościowymi ludźmi, pracownikami, partnerami, rodzicami.

Samotne

bo nikt ich nie rozumie.

Spięte

bo nie wyrabiają się z zadaniami i ciągle czują, że zawalają ważne tematy / nie spełniają standardów.

Smutne

bo ich wewnętrzny krytyk ciągle powtarza, że nie są wystarczające.

Lecz można inaczej. Można wdrożyć dobre nawyki / nowe sposoby działania, które zmniejszą dokuczliwe objawy ADHD, przekuwając je w źródło sukcesu.

I nie myślę tu o farmakologii, psychoterapii, leczeniu zaburzeń, pracy nad problemami psychicznymi. To bardzo ważne aspekty pracy ze spektrum ADHD, które są nieocenionym, a czasem niezbędnym wsparciem.
Myślę tu o wprowadzeniu skrojonej na miarę metody lub nawet metod, która jest dodatkową, uzupełniającą pomocą dla osób dorosłych w podejmowaniu codziennych wyzwaniach wynikających z ADHD. To praca skupiająca się na budowaniu rutyn i nawyków, przywróceniu nadziei, dodanie odwagi,  zarządzanie emocjami, zmiana słabych stron w mocne.

 

Ty też możesz się tego nauczyć. A jeśli to zrobisz, Twoje życie może wyglądać tak:

Czujesz się

dobrze

ze sobą i wiesz, że jesteś wartościowy.

Czujesz

spokój

bo codziennie uczysz się, jak coraz lepiej się skoncentrować.

Masz

odwagę

by osiągnąć każdy cel, który sobie wyznaczysz.

Jesteś

zoorganizowany

na miarę swoich możliwości i potrzeb.

Masz

pewność siebie

jaką podziwiasz u innych. Znasz swoje mocne strony, które sprawiają, że lepiej radzisz sobie w życiu.

Oto jak będziemy pracować

Będziemy spotykać się on-line co tydzień przez platformę Google Meet przez 2 miesiące (6 x 60 minutowych sesji).

Masz dostęp do mnie za pośrednictwem poczty e-mail, wiadomości tekstowych i/lub głosowych. Nigdy nie będziesz musiał czuć się samotny lub przepracować trudnej sytuacji bez mojego wsparcia. Jestem tu na każdym etapie.

Otrzymasz ode mnie moje najlepsze narzędzia, metody i inspiracje, aby jak najskuteczniej wprowadzić zmiany do swojego życia i uczyć się z każdej lekcji.

Podczas wspólnej pracy łączę wielogodzinne doświadczenie pracy z klientami, moje wykształcenie psychologiczne / coachingowe oraz umiejętności  / kompetencje zarządzania wyszlifowanie w pracy korporacyjnej w międzyfunkcjonalnych zespołach.

Nasza wspólna droga będzie wyglądać tak:

Bezpłatna sesja

Zatrzymaj się ze mną w biegu i sprawdź, jakie są Twoje codzienne wyzwania i czego tak naprawdę potrzebujesz.

Twoje Supermoce

Wspólnie przyjrzymy się, jakie są Twoje mocne strony i talenty. Porozmawiajmy też, jaki wpływ na Twoje życie ma ADHD i jak można to przekuć na sukces.

Brakujący element

Razem sprawdzimy, jakich umiejętności Ci brakuje, aby zdobyć to co chcesz.
Przyjrzymy się też przekonaniom, które hamują Twój rozwój.

Plan działania

Uratuje nas plan, podzielony na małe kroki.
Przyjrzymy się takim aspektom jak: organizacja, planowanie, koncentracja, emocje, zdrowie, finanse, miejsce pracy, aktywność, odpoczynek.

Wdrożenie planu  

A wraz z nim wspólne, motywujące przeglądanie postępów.

Całą Twoją pracę zwieńczy wisienka na torcie

Plan działania = ułatwione życie i uspokojone myśli

Ten pakiet jest dobry dla każdego, kto:

Przestają radzić sobie z codziennym funkcjonowaniem i realnymi dolegliwościami ADHD, które mają swoje podłoże biologiczne.
Potrzebują konkretnych wskazówek i metod, które skutecznie i w zgodzie z ich osobowością ułatwią i zoorganizują im życie.

Chcą poszerzyć samoświadomość, wzmocnić pewność i wiarę w siebie. Docenić siebie, że mimo ciągłego gubienia przedmiotów, chaosu w domu, zapominania o terminach, wiecznym odwlekaniu, nadaktywności, jest wartościowym człowiekiem, posidających tak wiele zalet.

Chcą w pełni wykorzystać i przekuć w sukces swoje zalety / mocne strony: wyobraźnia, kreatywność, nieszablonowość, umiejętność angażowania się, szybkie tempo pracy, impulsywność, niewyczerpaną energię, wrażliwość, empatię.

Jeśli czujesz, że ten pakiet jest dla Ciebie

Sonia Kłobuchowska - ZnanyLekarz.pl

Paweł, Warszawa

Przede wszystkim środowe spotkania były dla mnie jak ładowanie baterii motywacji, która zazwyczaj u mnie jest na bardzo niskim poziomie.
W rezultacie naszych spotkań wprowadziłem nowe procesy w organizacji mojego dnia, tygodnia i miesiąca oraz usprawniłem te, które były do tej pory nieskuteczne. Pozwoliły mi także przyjrzeć się sobie i dostrzec jak wprowadzić te nawyki bez zmieniania na siłę tych części mojego chaotycznego siebie, które akurat lubię. Dzięki temu, że nasze spotkania zawsze miały formę dialogu, czułem, że wprowadzane zmiany nie były sztywnym systemem sprzedawanym każdemu jak leci, ale że były MOIM systemem. 

Jestem też bardziej świadomy tego, co właśnie robię i nagradzam się za kończenie rzeczy. To dla mnie niesamowite, że nie dość, że się zorganizowałem, to jeszcze to zrobiłem z przyjemnością.

Karolina, Poznań

Po 20-latach pracy managera (z ADHD) o poczuciu głębokiej frustracji zawodowej potrzebowałam mentora, który wspomoże mnie we wprowadzeniu konsekwentnie metod poprawiających efektywność pracy. Metody nie były obce, brakowało mi jednak zawsze systematyczności w ich adaptacji i finalnie nawykowym stosowaniu. Dzięki odpowiedniemu wywiadowi, uwadze, elastyczności i zewnętrznej kontroli,  z czasem zaczęłam regularnie uzupełniać mój kalendarz zadaniami z alertami. Tworzyłam listy, e-notatki i coraz częściej udawało mi się realizować dzienny plan zgodnie z harmonogramem priorytetów.

To co de facto jest dla mnie najważniejsze to zrozumienie co to jest to ADHD i jak z tym żyć. Już dziś wiem i przestaje się zmuszać do tego co mi zabierało „życie”.

Gaweł, Wrocław

Dzięki wsparciu Sonii udało mi się w znaczącym stopniu przepracować problemy i przeszkody, z którymi mierzę się nie tylko od diagnozy ADHD. Dzięki naszym spotkaniom i bardzo konkretnym pytaniom i spostrzeżeniom odkryłem nowe narzędzia oraz wewnętrzne obszary do rozwoju osobistego. Poznałem siebie lepiej oraz zrozumiałem mechanizmy, które wpływają na moje życie. Teraz potrafię bardziej świadomie wykorzystywać swoje mocne strony i radzić sobie z tymi mechanizmami, które już mi nie służą.

Dzięki naszym spotkaniom odkryłem, że podążanie za dawno zapomnianą pasją tworzenia może być kluczem do sukcesu i satysfakcji z życia. Jestem niezmiernie wdzięczny za tę pomoc i wspólną pracę.

Często zadawane pytania

Nasze spotkania będą trwać ok 60 min 4 x w miesiącu. Dodatkowo otrzymasz zadania do wykonania pomiędzy sesjami, co zajmie ok jednej dodatkowej godziny. Zalecam też poświęcenie kilkunastu chwil na refleksję.

  • Osoby dorosłe ze zdiagnozowanym lub nie ADHD (w dzieciństwie lub w dorosłości), dla których objawy wpływają na (de)zorganizację życia.
  • Młodzi dorośli, studenci, dla których rozpoczęcie samodzielnego życia wiąże się ze zmianą stylu codziennego funkcjonowania.
  • Osoby, które w swoim najbliższym otoczeniu funkcjonują z osobą z ADHD i chcą nauczyć się, jak sobie radzić w codziennych wyzwaniach.
  • Osoby z ADHD, które stoją przed ważną decyzją życiową (w obszarach zawodowych  i prywatnych).

Jestem elastyczna – spotkania mogę odbywać się w godzinach porannych i popołudniowych w dni robocze.

Choć jestem psychologiem, nie mam wykształcenia lekarskiego oraz psychoterapeutycznego i nie mogę pomóc, Wyzwania natury zaburzeń psychicznych (depresja, stany lękowe, myśli samobójcze, uzależnienia) powinny zostać podejmowane przez specjalistów w dziedzinie psychiatrii, kryzysu zdrowia psychicznego. Jeśli jednak symptomy zostaną zaopiekowane przez odpowiednich specjalistów, możemy wspólnie pracować nad zachowaniami i przekonaniami, które mają wpływ na obecną sytuację i polepszą jakość życia w przyszłości. Coaching ADHD to metoda wspierająca osiąganie życiowej i zawodowej skuteczności.

Uzupełnij formularz tutaj

Jeśli zdecydujesz się na pakiet 6 spotkań, to jedna godzinna sesja online kosztuje 220 zł.